Společná televizní anténa (STA)

Nabízíme návrh, instalaciservis společné televizní antény (tzv. STA) pro majitele bytových domů, kteří chtějí zajistit nájemníkům dostupnost kvalitního pozemního signálu tzv. „na jednu anténu“ ve společných anténních rozvodech.

Kromě příjmu pozemního signálu v rámci společné televizní antény nabízíme i možnost doplnit rozšíření o příjem ze satelitních družic (SAT). V rámci společné antény je rovněž možné zajistit pro nájemníky příjem digitálního rozhlasového vysílání DAB, DAB+, pokud je v daném místě dostatečné pokrytí ze strany vysílačů.

Zavolejte nám na tel.:
603 516 644

nebo nám napište na:
info@faze.cz

Úprava stávajícího anténního rozvodu. Opravdu je nutná?

V souvislosti s postupným přechodem z formátu DVB-T na formát DVB-T2 se v poslední době setkávají zástupci obcí, majitelé domů či představenstva družstev, s mnoha dotazy především ze strany nájemníků bytů v bytových domech. Nejtypičtějším dotazem bývá, jak je to s koncem vysílání ve formátu DVB-T v rámci jejich domu vyřešeno. Bude to znamenat konec příjmu pozemního vysílání TV bez rozsáhlých úprav na stávajících rozvodech? Celá problematika je navíc mediálně velmi sledovaná a na internetu koluje celá řada poplašných zprávnekorektních nabídek pokud jde o úpravy stávajících anténních systémů na bytových domech. Na celou problematiku „nevyžádaných úprav STA“ upozorňují i České radiokomunikace více v článku https://www.lupa.cz/clanky/podvodnici-nabizeji-upravy-sta-pro-prijem-digitalni-televize/.

Nabídka pro bytové domy

My se k varování rovněž připojujeme a souhlasíme s tím, že ne vždy je nutná výměna stávajících anténních rozvodů, nebo antény a mnohdy postačí několik relativně menších zásahů, které tak nájemníkům domů zajistí dostupnost kvalitního signálu. Někdy není dokonce zapotřebí žádný zásah do stávajících anténních rozvodů, pokud ovšem zároveň nedochází ke změně vysílače v dané lokalitě. Jestli si chcete být jisti stavem společné antény a její připravenosti na DVB-T2, nabízíme vám možnost revizi stávajícího stavu. V případě, že dochází ke změně vysílače nabízíme i odborné směrování antény vycházející z analýzy signálu na profesionálním měřícím zařízení se spektrálním analyzátorem.

Při rekonstrukci společných televizních antén (STA) si klademe za cíl zajistit pro uživatele maximálně možnou kvalitu signálu. V mnoha případech i na stávajících anténních rozvodech. Pokud by však při proměření byla zjištěna nedostatečná kvalita průchodu měřeného signálu, v již užívaných kabelových rozvodech, tak dle dohody můžeme předložit nabídku s doporučením na možná řešení funkčnosti s novými vysílacími standardy. Ale jak již bylo řečeno, není to otázka všech stávajících rozvodů a hlavním faktorem při rozhodování o modernizaci rozvodů je především jejich stáří.

Talíř sem, talíř tam. Nelíbí se vám stávající stav ve vašem domě?

Jste majitelem domu, kde je k dispozici společná televizní anténa, ale nájemníci touží po příjmu více programů než je schopna nabízet nabídnout pozemní vysílací síť? Pak se vám asi také nelibí když si nájemníci instalují na fasády a balkóny vašeho domu vlastní paraboly. To elegantně vyřeší společná anténa, do které vám nabízíme rozšíření o satelitní příjem. Dům zůstane domem a ne výstavou parabol a nájemníci budou spokojeni s dostupnou programovou nabídkou.

Ukázka typického „řešení“ bez společné televizní antény

Bytový dům se společnou televizní anténou, kde nebylo zcela využito možností společné televizní antény a nájemníci začali řešit situaci individuálním řešením. Na druhé fotografii je dokonce vidět i anténa pro pozemní příjem, přestože kvalitní signál nabízí již stávající společná televizní anténa.

Není lepší společná televizní anténa? (STA)